7 ok, amiért érdemes nagykövet programot indítani a munkahelyen!

Kreatív HR megoldások - 7 ok, amiért érdemes nagykövet programot indítani a munkahelyen!

A Semmelweis Egyetemen 2023-ban indítottuk útjára a családbarát nagyköveti programot. A legfontosabb célunk az volt, hogy elérjük azokat a munkatársakat is, akik nem számítógép előtt végzik a munkát, hanem a betegellátásban, de arra kevéssé számítottunk, hogy a nagykövetekkel számos egyéb család- és dolgozóbarát szolgáltatás kapcsán is együtt tudunk majd dolgozni. 

 

 

  1. Erősíti a belső kommunikációt: A csaknem 13 ezer főt foglalkoztató Semmelweis Egyetemen a munkavállalók 60 százaléka egészségügyi dolgozó. Azzal kellett szembesülnünk, hogy hozzájuk nehezebben, vagy egyáltalán nem jutnak el a család- és dolgozóbarát információk, ha kizárólag online kommunikációs csatornát alkalmazunk. Ellenben a folyosói beszélgetések során elhangzó – gyakran téves pletykák – szélsebesen terjednek a munkatársak között. Hát elkezdtük a nagykövetek toborzását, akik elsőként és első kézből értesülnek a legújabb család- és dolgozóbarát programokról, szolgáltatásokról, így hitelesen tudják terjeszteni az újdonságokat minden munkavállalónak. 
  2. Növeli az elkötelezettséget: Azok a munkatársak, akik nagykövetnek jelentkeznek, alapból elkötelezett munkavállalók, azonban azzal, hogy aktívan bevonódnak a szervezési feladatokba, javaslataikat megoszthatják és támogatjuk a megvalósításukat is, még inkább növekedett a lojalitásuk.  
  3. Nő a munkavállalók elégedettsége: A nagykövetek feltérképezték a szervezeti egységükben legoptimálisabb kommunikációs csatornákat. Van, ahol Facebook csoportokban, van, ahol plakátok segítségével, de végül minden munkavállalóhoz eljutnak a család- és dolgozóbarát szolgáltatások, ezáltal növekszik a munkatársak elégedettsége is.
  4. Elősegíti a szervezeti egységek együttműködését: A nagykövetek nagyon jól működnek egymással együtt, mely a résztvevő szervezeti egységek egészére hatással van. Legutóbb a Fogpótlástani Klinikának és a Pankreász Betegségek Intézetének nagykövete kooperált: a Fogpótlástan fogászati szűrést nyújtott a Pankreászos munkatársaknak, akik cserébe dietetikai tanácsadást biztosítottak, az alkalmakat teljes egészében a nagykövetek szervezték össze.
  5. Segítségével informálódunk a munkavállalók tényleges igényeiről: A nagykövetek kapocs a munkavállalók és a Családbarát Egyetem Központ között, és gyakran szervezői, alakítói is a programoknak. 
  6. Fejleszti a kommunikációs készségeket: Nagyjából három havonta nagyköveti találkozókon vehetnek részt, ahol a kommunikációs készségek fejlesztésével segítjük munkájukat, ezeket a technikákat nem csak nagykövetként veszik hasznát, de munkájukat is segíti.
  7. Végül, de nem utolsó sorban a nagykövetek aktív résztvevői az employer brandingnek: a család- és dolgozóbarát Semmelweis Egyetem hiteles képviselői mind cégen belül, mind azon kívül.