HRPWR: A jó fizetés már kevés, ennél többet kell nyújtaniuk a munkaadóknak

 - HRPWR: A jó fizetés már kevés, ennél többet kell nyújtaniuk a munkaadóknak

A munkaerőpiac az elmúlt 5 évben gyökeresen megváltozott. A 2013-as évet még a munkanélküliség jellemezte, míg napjaink egyre feszítőbb problémája a magas fluktuáció és a munkaerőhiány.

Ma a vállalatok versenyeznek a felkészült, tehetséges munkavállalók megszerzéséért, illetve azok megtartásáért.

Fenyegető veszély az elvándorlás, több pénzért, azonban kevesebb megbecsülésért.

Felértékelődtek a béren kívüli juttatások, a HR-esek ma már a munkavállalói élményről beszélnek, lázasan keresik, hogy mely tényezők azok, melyek vonzóvá tesznek egy-egy munkahelyet, s ugyanakkor képesek megtartani a tehetségeket.

Az a szervezet, mely hatékonyságnövelésre, profitmaximalizálásra törekszik, annak a munkáltatói gondoskodást, s ebben a legfontosabb szerepet játszó vállalati egészségkultúrát felsővezetői elkötelezettséggel, vállalati szintű stratégiai prioritássá kell tennie, s már nem elég HR-gesztusként gondolni ezekre az intézkedésekre – derül ki a Humánpolitika.com Közhasznú Egyesület és az All You Can Move (AYCM) által életre hívott beneFit Prize-hoz kapcsolódó reprezentatív kutatásából.

Az alkalmazottak részéről egyre markánsabbá válik az az igény, hogy vállalataik kellő figyelmet fordítsanak elégedettségük, vagyis jó közérzetük, mentális és fizikai egyensúlyuk fenntartására vagy helyreállítására. A vállalati gondoskodás mára vitathatatlanul a munkaerőpiac egyik legfontosabb elemévé vált. Éppen ezért a cégeknek olyan béren kívüli juttatási rendszereket kell működtetniük, amelyek a dolgozók egészségének megőrzésére fókuszálnak a munkahelyükön éppen úgy, mint azon kívül.

Az elvárások ezen a területen azonban egyre erősebbek, amit a pályázat kapcsán készített, több mint 5000 személy megkérdezésével készült felmérés eredményei is tükröznek. A válaszadók több mint 50 százaléka ugyanis azt jelezte: kész lenne munkahelyet váltani, ha olyan ajánlatot kapna, ahol az egészségre pozitívan ható juttatások szélesebb körűek. Ide pedig egyre több elemet sorolnak, hiszen a kutatásban résztvevők szerint az egészséges étkeztetés, az inspiráló munkakörnyezet éppen úgy az elégedettségük növelését biztosító eszközök közé tartozik, mint a mentál-wellness, a munkahelyi relaxáció lehetősége, illetve a sportolási lehetőségek biztosítása is.

A kutatás eredményei szerint a kiegyensúlyozottság biztosítása holisztikus megközelítést vár el a szervezetektől. A megkérdezettek csaknem 55 százaléka például azért tette le a voksát jelenlegi munkahelye mellett, mert a tanulás és a fejlődés feltételeit biztosítottnak látta. Volt, aki örömét fejezte ki, hogy munkahelyén mentál-higiéniás programok, coach vagy pszichológus is rendelkezésre áll. Közel egyharmaduk már azt emelte ki: a szervezete melletti döntésében szerepet játszott, hogy támogatják a sportolási lehetőségeket is. Az jól érzékelhető, hogy a testmozgás iránti igény roppant erős az alkalmazottak körében.

A beneFIT Prize - for Happy Employees programmal az alapítók egyben edukálni is szeretnének, vagyis a vállalatvezetőket olyan irányba terelni, hogy az alkalmazottak elégedettségi szintjének folyamatos növelésére törekedjenek. E mellett kiemelt cél, hogy széles körben mutassák be a terület legjobb és leghatékonyabb hazai megoldásait, amelyek követendő például szolgálhatnak az üzleti élet bármely szereplője számára.

A beneFIT Prize 2019 évi nyertes kis-, közép- és nagyvállalatai az április 28-án sorra kerülő konferencián mutatnak meg az érdeklődő HR-es szakemberek számára minden olyan kezdeményezést vagy módszert, amellyel tudatosan támogatják a munkavállalói jóllétet.

A cikk tovább olvasásához kattints ide: http://hrpwr.hu/cikk/a_jo_fizetes_mar_keves__ennel_tobbet_kell_nyujtaniuk_a_munkaadoknak